Neden Fortinet UTM ( Firewall - Güvenlik Duvarı )

fortinet fortigate guvenlik duvari urunler firewall

Güvenlik tehditlerinin sürekli şekil ve yöntem değiştirmesi Firewall - UTM’i güvenlik cihazların pazarında en hızlı gelişen bölüm haline getirdi. Farklı tehditlerin bir arada kullanılmasındaki artış –uygulama katmanına saldıran internet virüsleri Firewall -  UTM in getirdiği gibi esnek ve entegre bir güvenlik önlemine olan ihtiyacı arttırdı.
Firewall -  UTM karmaşıklığı azaltırken, virüs, trojan, phishing, spyware ve hacking gibi çok farklı internet tehditlerine karşı da koruma sağlar.

Bir cihazın tüm sistemleri içinde barındırması ürün seçimi, ürün entegrasyonu ve ürün desteği gibi konuları basitleştirir.

Firewall -  UTM cihazı tak-çalıştır türü bir cihaz olduğundan uzaktan kontrol edilebilir ve yazılım tabanlı güvenlik duvarlarıyla birlikte çalışabilir.

Firewall -  UTM cihazları düşük operatör desteği gerektirir. Bu sayede kullanıcıların sisteme verebileceği zararlar da azalmış olur. Bir kutu bozulduğunda hemen yenisiyle değiştirilebilir ve kısa sürede yeniden kullanıma hazır hale gelir.

Fortinet bütün fonksiyonları ile tüm güvenlik ihtiyaçlarınızın tek bir cihazdan toplandığı firewall cihazıdır. En çok talep edilen içerik filtreleme, Msn yasaklama, oyun siteleri, haber siteleri gibi, tüm istenmeyen içeriği, farklı gruplara göre yetkilendirerek kısıtlayabileceğiniz mükemmel bir firewall cihazıdır. Fortinet kendiniz kurallar yazabileceğiniz gibi sürekli güncellenen yüzlerce kural ile, çok pratik çözüm imkanı sunar. 

Fortinet Firmasının FortiGate Ağ Güvenlik Sistemleri, aşağıdaki tüm fonksiyonları tek bir cihaz üzerinde sağlayan, alanındaki sayılı ürünlerden birisidir.

  • Firewall
  • VPN Gateway
  • AntiVirüs - Ağ girişinde Virüs kontrolü
  • IDS / IPS (Intrusion Detection / Prevention - Saldırı Tesbit ve Durdurma),
  • Content (İçerik) Filtreleme
  • Traffic shaping (trafik biçimlendirme),
  • Anti spam,
  • ADSL, Kablo ve Kurumsal Internet bağlantılarında sorunsuz kullanım